Hitit'e Hoş Geldin 2021-2022

  “Hitit’e Hoş Geldin” Şenliği Başladı

  Üniversitemiz 2021-2022 akademik yılı açılış etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 4 gün sürecek “Hitit’e Hoş Geldin Şenliği” başladı.

  Şenliklerin açılışı, Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsü yerleşkesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Stadı’nda gerçekleştirildi. Rekreatif etkinliklerle başlayan şenlikte, renkli görüntüler yaşandı. Yoğun ilgi gören yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

  Daha sonra, Müzik Bölümü Pop Orkestrası ve Grup Norm’un müzik ziyafetiyle devam eden şenlikte, sanatçı Yusuf Güney de sahne aldı.

  Şenlik dolayısıyla Çorum’da bulunan sanatçı Yusuf Güney, sevilen şarkılarını seslendirdi. Öğrencilerimizin doyasıya eğlendiği konser, yaklaşık 2 saat sürdü.

  Sanatçı Güney’e, konserin ardından Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk tarafından günün anısına hediye takdim edildi.

  Prof. Dr. Öztürk, 15 Ekim’e kadar devam edecek şenlik kapsamında birinci gün gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerin güzel vakit geçirdiğini söyledi.

  Şenliklerin, ikinci gününde, Sıklık mevkiinde, Etnospor etkinlikleriyle devam ettiğini, üçüncü ve dördüncü gününde de çeşitli spor müsabakalarının düzenleneceğini belirten Prof. Dr. Öztürk, “Malum Covid-19 salgını dolayısıyla öğrencilerimizle bir süre ayrı kalmıştık. Akademik yıl açılış etkinlikleri haftası kapsamında düzenlediğimiz bu şenlikle öğrencilerimize hem ‘hoş geldin’ diyelim hem de öğrencilerimiz güzel zaman geçirsinler istedik” diye konuştu.


HIZLI ERİŞİM